Alternatywna muzyka elektroniczna

Muzyka elektroniczna jest w dużej mierze kontynuacją muzyki mechanicznej. Pojęcie samo w sobie jest dość obszerne. Generalnie za muzykę taką uważa się kompozycje, które powstają przy użyciu elektronicznych i elektromechanicznych instrumentów. Mowa o tak zwanych elektrofonach, czyli urządzeniach, z których dźwięk wydobywa się wskutek drgań elektrycznych. Wykorzystuje się także syntezatory i samplery. Chociaż zastosowanie w utworze elementów elektronicznych nie musi od razu powodować, że zakwalifikuje się ją jako elektroniczną. Przecież w muzyce rockowej także korzysta się z dobrodziejstw elektronicznych, ale nikomu nawet do głowy nie przyjdzie, aby nazwać ją elektroniczną. Fakt, że w utworze wykorzystano muzykę elektroniczną nie oznacza przyporządkowania go do tego gatunku.

Większości osób muzyka elektroniczna kojarzy się tylko i wyłącznie z techno. Tymczasem jest to tylko jeden ze sporej liczby gatunków muzyki elektronicznej. Dlatego nawet osoby, które nie przepadają za techno i tak mogą pokochać ten rodzaj muzyki.

Klasyczna muzyka elektroniczna jest bardzo przyjemna dla ucha. Wystarczy tylko posłuchać jednego z utworów Vangelis lub Jean Michele Jarre’a. Do tej kategorii muzyki zalicza się również szkołę berlińską z grupą z Dusseldorfu. Szkoła brytyjska natomiast jest bardziej zróżnicowana, ponieważ prezentuje mieszankę stylów. Nazwa ta pochodzi bardziej od terytorium tworzenia utworów niż w odniesieniu do określonego typu aranżacji.

Inny z rodzajów muzyki elektronicznej to tak zwany ambient. Muzyka ma charakter bardzo relaksacyjny, a cechują ją wyraźne rytmy, ale też minimalistyczne formy muzyczne. Do jej przedstawicieli zaliczyć możemy Briana End i Steve Roack.

W ostatnim czasie wylansował się w muzyce elektronicznej nowy odłam zwany New Age, który ma wiele wspólnych elementów z muzyką pop.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym rodzaju muzyki wystarczy, że odwiedzisz choć jeden z wielu blogów i for o muzyce alternatywnej, zarówno zagranicznej, jak i tej bliższej czyli polskiej.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16862 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/alternatywna-muzyka-elektroniczna/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/kei/public_html/079.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/kei/public_html/079.pl/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/kei/public_html/079.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/kei/public_html/079.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/kei/public_html/079.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/kei/public_html/079.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shu in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435